Jak trafić do seniorów online?

Obecnie życie bez Internetu wydaje się być abstrakcyjną wizją. Jak się okazuje, magia sieci wciągnęła nie tylko młodzież, a sam Internet staje się atrakcyjny dla starszej populacji. W latach 2005-2012 procent osób po sześćdziesiątym roku życia, korzystających aktywnie z Internetu, wzrósł z 2% do 10%. Skąd się bierze ta zwyżkowa tendencja? Czym zajmują się seniorzy w sieci?

Zakupy online dla seniora

Jak się okazuje oprócz komunikowania się, z rodziną i znajomymi, to zakupy online skupiają największą część uwagi seniorów. Mimo, że seniorzy stanowią tylko 11% wszystkich internautów, obserwuje się tendencję zwyżkową i coraz to większe zainteresowanie Internetem, szczególnie zakupami, osób po 60 roku życia. Skąd to się bierze? To doskonała alternatywa dla tradycyjnych zakupów, szczególnie, gdy zdrowie nie sprzyja lub pogoda nie dopisuje. Zakupy przez Internet rozwiązują problem długich kolejek, ciężkich siatek i konieczności kilkakrotnego udawania się do sklepów. Seniorzy, dużo bardziej niż pozostała część populacji zainteresowani są zakupami spożywczymi online- wygoda jest bowiem na wyciągnięcie ręki i coraz więcej osób przekonuje się do tego sposobu na zrobienie zakupów. Seniorzy najczęściej wybierają delikatesy, sięgają po ciężkie zgrzewki napojów, nabiał, owoce i warzywa, a także elektronikę, czyli wszystko to, czego przetransportowanie do domu, byłoby dla seniora nie lada trudnym zadaniem.

Zniżki i rabaty skuszą każdego

Z badań wynika, że seniorzy jednak przedkładają niską cenę, nad wygodę zakupów. Na szczęście zakupy online będą tylko niewiele droższe, liczyć się należy bowiem z kosztem dostawy zamówienia do domu. Większość sklepów online oferuje jednak produkty w niższych cenach w porównaniu do sklepów stacjonarnych i jest to czynnik szczególnie skupiający uwagę osób po 60 roku życia. Co oprócz tego przyciąga seniorów? Zniżki! Ogromną popularnością cieszą się promocyjne oferty sprzętu elektronicznego, a także rabaty na akcesoria domowe i kuchenne. Seniorzy szukają też obniżek na leki, kawę, herbatę i czekoladę, wówczas najczęściej decydują się na sporządzenie zapasów. Promocje to nie jedyny sposób na zaoszczędzenie podczas zakupów. Alternatywą są kody rabatowe Couporando upoważniające do zniżki na wybrany produkt. Mimo ich ogromnej popularności, wciąż nie każdy decyduje się na zasięgnięcie ich pomocy. Jeśli planujesz zakupy w sieci dla seniora lub sam jesteś seniorem, zaopatrz się w kody, które sprawią, że zakupy online będą i wygodne i ekonomiczne.

Content Marketing na portalu senioralnym

Skutecznym narzędziem dotarcia do seniorów jest korzystanie z content marketingu na portalu senioralnym Słowo Seniora. Treści usługodawcy przekazywane są Czytelnikom 60 +  i seniorom w wysublimowany sposób w przystępnej formie artykułów merytorycznych. Materiały tego typu nie krzyczą lecz mówią, pozostawiając Czytelnikom szansę na przemyślenia, dzięki temu przekaz jest trwały i skuteczny.