Ogólnopolska Kampania Życie Seniora

Zapraszamy do zapoznania się z kampanią edukacyjną „Życie Seniora” wydawnictwa Medical Media Solutions, której jesteśmy Partnerem. Publikację otwiera wywiad z prof. Katarzyną Wieczorowską-Tobis – Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, która przedstawia główne wyzwania stojące przed gerontologią i geriatrią w Polsce. Profesor porusza temat dostępu do opieki medycznej dla osób starszych, zwraca uwagę na istotną rolę zachowywania aktywności fizycznej wśród seniorów.

Dzięki współpracy z wybitnymi specjalistami w publikacji poruszony został problem niedoboru wapnia wśród osób starszych prowadzący do osteoporozy i osteopenii, zwiększającego się wraz z wiekiem ryzyka wystąpienia zawału serca oraz udaru mózgu, profilaktyki cukrzycy typu 2 oraz pozostający wciąż tematem tabu problem hemoroidów. W powyższych tematach wypowiedzieli się prof. Marzena Olesińska, prof. Hanna Szwed, prof. Grzegorz Dzida oraz prof. Dariusz Kozłowski.

Kampania „Życie Seniora” skupia się nie tylko na chorobach, które większości społeczeństwa kojarzą się ze starością, ale również na pozytywnych elementach życia starszych osób. Seniorzy mają zwykle więcej wolnego czasu, a w obecnych czasach, gdy społeczeństwo się starzeje – ich liczba ciągle wzrasta. O swoim życiu, sukcesach zawodowych oraz planach i pasjach opowiedziała aktorka i wokalistka Stanisława Celińska.

Dzięki zaproszonym ekspertom publikacja ma wspierać, edukować oraz zachęcić do dyskusji na temat profilaktyki, konieczności wykonywania regularnych badań, diagnostyki oraz nowoczesnych metod leczenia dolegliwości, które przede wszystkim dotykają osoby starsze. Wydawca ma nadzieję, że publikacja wpłynie na zwiększenie świadomości wykonywania badań kontrolnych wśród pacjentów oraz ich najbliższych. Zapraszamy do lektury.

Publikacja „Życie Seniora” ukazała się 27 października wraz z Gazetą Wyborczą oraz na dbajozdrowie.info dostępna jest do pobrania online:
http://dbajozdrowie.info/wp-content/uploads/2016/10/całość_zycie_seniora.pdf